DobierzPastę.pl

Artykuły:

Higienia jamy ustnej
Ciekawe produkty

Jak prawidłowo myć zęby preparatami BioMin?

Jak prawidłowo myć zęby preparatami BioMin?

BioMin - preparat do remineralizacji i leczenia nadwrażliwości w formie pasty do zębów

BioMin to najnowocześniejsza technologia stomatologiczna. Unikalne właściwości preparatów BioMin są efektem dziesięciu lat badań Queen Mary University of London wspólnie z Imperial College. BioMin dba o zęby w zdecydowanie kompleksowy sposób:

 • skutecznie zmniejsza nadwrażliwość zębów poprzez blokowanie otwartych kanalików zębinowych (opatentowana formuła bioszkliwa),
 • odbudowuje, wzmacnia i chroni strukturę zębów przed działaniem kwasów,
 • uwalnia fluor nawet do 12 godzin po szczotkowaniu.


Aby jednak móc cieszyć się w pełni korzyściami ze stosowania BioMin i wykorzystać jego ogromny potencjał, należy mieć na uwadze, że wymaga od nas nieco innego podejścia do czynności mycia zębów.


Jak prawidłowo używać preparatów BioMin?

Oto szczegółowe wskazówki:

 1. Szczotkuj dokładnie zęby przez co najmniej 2 minuty.
 2. Płucz usta pozostałością preparatu zmieszaną ze śliną przez około 30 sekund, a następnie wypluj zawartość ust do umywalki.
 3. Bardzo ważne: po umyciu zębów NIE płucz ust WODĄ, ponieważ usuniesz substancje czynne zawarte w preparacie, zanim osiągną swoją pełną aktywność.
 4. Unikaj picia i jedzenia w ciągu godziny po umyciu zębów, ponieważ spożywanie pokarmów w tym czasie zmniejsza aktywność preparatu w jamie ustnej.
 5. Szczotkuj zęby co najmniej 2 razy dziennie: rano, najlepiej 30 minut przed śniadaniem oraz wieczorem po ostatnim posiłku przed pójściem spać.

Postępowanie zgodnie z powyższymi wytycznymi gwarantuje uzyskanie maksymalnej skuteczności działania preparatu BioMin i wykorzystanie w pełni jego unikalnych właściwości.


Gdzie mogę kupić produkty BioMin?

Produkty BioMin dostępne są wyłącznie w prestiżowych gabinetach stomatologicznych oraz w sklepie internetowym DentiShop.pl, który jest oficjalnym dystrybutorem marki BioMin na terenie Polski.


Dodatkowe informacje

Wszelkie informacje na temat preparatów BioMin dostępne są na oficjalnej, polskiej stronie internetowej www.biomin.pl

więcej

Przewodnik po kategoriach

Przewodnik po kategoriach

Do wyboru profilaktyki na co dzień przygotowaliśmy cztery podstawowe kategorie: pasta, szczotka, płukanka i nić, ponieważ cały ten zestaw stanowi o kompletnej higienie jamy ustnej.
Każda z tych kategorii składa się z odrębnych kryteriów, których wybór pomoże określić, czego potrzebujesz i z jakimi problemami się borykasz.
Wśród past warto zwrócić uwagę na następujące kategorie:
 • specjalistyczna to najczęściej pasta lecznicza, która powinna być używana w przypadku zaistnienia szczególnego problemu i po jego zniknięciu, często zastąpiona pastą do codziennej higieny. Takim szczególnym problemem mogą być stany zapalne dziąseł, ich krwawienie lub okres gojenia po zabiegach chirurgicznych.
 • bezpiecznie wybielająca: na rynku spotkać możesz wiele past wybielających. Ich zasady działania są różne. Część z nich działa rozpuszczająco na osad czy przebarwienia, dzięki czemu sama pasta może być jednocześnie delikatna dla szkliwa zębów. Te pasty mogą być bezpiecznie stosowane każdego dnia ponieważ nie naruszają struktury szkliwa.
 • BIO-naturalna: w takich pastach większość składników jest pochodzenia naturalnego, ich składy pozbawione są wielu składników chemicznych takich jak sztuczne słodziki, sztuczne barwniki czy triklosan.
 • obniżona zawartość fluoru to jego ilość mieszcząca się w przedziale poniżej 1100 ppm. W Europie przyjęto maksymalną zawartość fluoru w paście na poziomie 1500 ppm. W niektórych krajach te normy są niższe, w związku z tym, że np. fluoryzowana jest woda pitna.
 • fluor: ta kategoria oznacza pasty, które posiadają ilość fluoru od 1350 do 1500 ppm.
 • brak fluoru: te pasty przeznaczone są dla osób, które ze względów zdrowotnych wskazanych przez stomatologa nie powinny używać pasty z fluorem. Pamiętaj, że jeśli masz zdrowe szkliwo powinieneś dbać o jego remineralizację naruszaną co dzień przez płytkę bakteryjną oraz kwasy i węglowodany z pokarmów i napojów, a pasty z fluorem służą temu odpowiednio.
 • problemy z dziąsłami: jeśli występują już u Ciebie problemy z dziąsłąmi takie jak krwawienie czy obrzęk, połącz tę kategorię z kategorią "specjalistyczne", ponieważ potrzebujesz pasty leczniczej. Nie zapomnij, że tego typu problemy wymagają natychmiastowej kontroli u stomatologa lub higienistki stomatologicznej, a 95% przypadków ich występowania bierze się z niewłaściwej higieny jamy ustnej!
Wśród szczotek zwracamy Waszą uwagę na kategorie:
 • irygator: to urządzenie, które służy do dodatkowej higieny jamy ustnej, jest też zalecane osobom z aparatami ortodontycznymi, mostami oraz tym, którzy powinni stymulować dziąsła i ich ukrwienie. Działa jak spray wodny pod ciśnieniem, wypłukując resztki pokarmowe z trudnodostępnych miejsc. Jeśli używasz irygatora, niezależnie od tego musisz oczyszczać zęby szczotką z zalecaną przez stomatologa częstotliwością.
 • szczotka bardzo miękka: ten typ przeznaczony jest dla osób z nadwrażliwością szkliwa, problemami z dziąsłami, chorobami przyzębia oraz po zabiegach chirurgicznych. Pamiętaj, że taka szczotka dużo słabiej usuwa płytkę nazębną, dlatego powinieneś wydłużyć czas szczotkowania do 5-6 minut.
 • wskaźnik zużycia to najczęściej rząd włókien w innym kolorze, który odbarwia się pod wpływem kontaktu z wodą i pastą. Statystycznie szczotka powinna być wymieniana co 3 miesiące. Pamiętaj jednak, że gdy szczotkujesz zęby częściej lub dłużej niż 3 minuty, szczotka zużywa się szybciej. Jeśli szczotkujesz z niedozwoloną siłą i włókna szczotki rozchodzą się na boki, szczotka jest do wymiany w chwili, gdy straci swój pierwotny kształt, niezależnie od tego, czy używasz jej od tygodnia czy od miesiąca.
Wśród nici ważną kategorią jest "do ciasnych przestrzeni". Jeśli wydaje Ci się, że Twoje przestrzenie międzyzębowe są zbyt ciasne, by nitkować, użyj tych nici. Twoje przestrzenie dadzą się oczyścić, jeśli wybierzesz odpowiedni produkt i nauczysz się prawidłowo go stosować.

Wśród płukanek zwróć uwagę na kategorię "na problemy z dziąsłami". Część tych produktów może być stosowana tylko okresowo, np. ze względu na składnik przebarwiający szkliwo przy dłuższym użyciu.
Zaleca się także sięgać po płukanki bez alkoholu.

więcej

Przewodnik po serwisie

Przewodnik po serwisie

Witaj w miejscu, gdzie na podstawie wybranych przez siebie kryteriów, szybko znajdziesz produkty do higieny jamy ustnej, których potrzebujesz.
Być może, jak większość z nas jesteś przytłoczony marketowymi półkami uginającymi się od pudełek past, płukanek czy szczotek do zębów. Na zakupach widzisz przed sobą kolorowe pudełka, których jest tyle, że nie nadążasz zapoznać się ze składem chemicznym i przeznaczeniem produktu. W końcu zniechęcony wybierasz pudelko z napisem "promocja" i idziesz do kasy z rzeczą, która niekoniecznie odpowiada Twoim potrzebom kosmetycznym czy zdrowotnym.
W tym serwisie na spokojnie możesz zastanowić się, czego potrzebujesz. Kategorie produktów dobraliśmy tak, by zwrócić Twoją uwagę na ważne cechy produktu i ułatwić Ci ich określenie. Możesz dobrać produkty do higieny jamy ustnej dla całej rodziny biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby jej członków.
Jesteśmy pasjonatami higieny jamy ustnej. Znamy się na tym i staramy się dzielić naszą wiedzą z innymi. Zachęcamy do prawidłowej higieny i dbałości o uśmiech. Śledzimy najnowsze trendy i wyszukujemy ciekawostki. Być może, przeglądając wyniki wyszukiwań, zaskoczy Cię mnogość nie spotykanych na szeroką skalę past do zębów. Jeśli chcesz. możesz mieć w łazience pastę w kolorze czarnym. Jeśli jesteś znudzony wszechobecną miętą, z rozkoszą wypatrzysz wśród nich pasty o smaku cynamonu, mango, truskawki czy zielonych jabłek. Smacznego!
więcej